به گزارش روابط عمومی موسسه ایثار:

صبح روز سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴جلسه هیات مدیره موسسه با حضور مهندس اوحدی معاون محترم رئیس جمهور و ریاست عالی بنیاد شهید، باقری مشاور مالی رئیس بنیاد، نجفی معاون تسعه و مدیریت، گرجی زاده مشاور حقوقی و اعضای هیات مدیره موسسه ایثار برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهندس پورحاج رضایی مدیر عامل موسسه ایثار سخنان خود را با گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته در خصوص ابلاغیه ها این طور عنوان نمود: تغییر عنوان موسسه و اصلاح اساسنامه در اولین فرصت صورت پذیرفت و در ادامه آن کارگروه های مختلف با حضور مشاور محترم حقوقی بنیاد ایجاد و پس از  بررسی مجدد جداول پیوستی ابلاغیه ها و تصویب تحویل موارد مندرج در جداول بهشرکت متد سازمان اموال و املاک و با تنظیم صورتجلسه نهایی و کسب دستور از معاون محترم رئیس جمهور اجرایی گردید.

وی در ادامه اشاره کرد: بخشی دیگر واگذاری های مراکز با تنظیم صورتجلسه نهایی و با تنفیذ ریاست عالی بنیاد به سازمان سیاحتی کوثر تحویل گردید.

پورحاج رضایی در پایان سخنان خود ضمن تشکر از رهنمودها و حمایتهای معاون محترم رئیس جمهور دغدغه های خود را در خصوص عدم تعیین تکلیف بودجه سال ۱۴۰۰ توسط موسسه ایثار اعلام کرد.

در ادامه جلسه معاون محترم رئیس جمهور ضمن تقدیر از همه زحمات و اقدامات صورت پذیرفته در خصوص فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خاطر نشان نمودند : وقتی میزبان بخواهد از میهمان خود به بهترین شکل پذیرایی کند تمام امکانات را برای او فراهم می‌کند و خداوند نیز در این ماه برای بندگان خود چنین کاری را انجام می‌دهد.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه شهدا عزیزترین میهمان‌ها در نزد خداوند هستند، گفت: این سعادت نصیب ما شده است که در نهادی مشغول خدمت باشیم که در جوار این عزیزترین میهمان‌های خدا و خانواده‌های معظم آنان قرار گیریم و ان‌شاءالله از فرصت خدمتگزاری به عزیزترین میهمان‌های خداوند به خوبی استفاده کنیم و جزو بندگان خوب خداوند قرار گیریم.

وی در ادامه عنوان کرد: موسسه ایثار با اهداف بسیار عالی و مقدسی تاسیس شده و هیچ شکی در نیاز جامعه ایثارگری به خدمات آن موسسه نیست. اما به دلایل مختلف ظرف حدود ۱۲ سال پیش از وظایف اصلی و ذاتی خود فاصله گرفته که ما تصمیم داریم آن را به اصل وظایف ذاتی خودش بر گردانیم.

ریاست عالی بنیاد اشاره کرد: موسسه ایثار تحت هیچ شرایطی نباید دغدغه بودجه ای داشته باشد و باید تمامی توان خود را صرف خدمت به جامعه هدف نماید و خدمات این موسسه، نیاز روز بنیاد است که خط اول و اولویت آن، خدمات توانبخشی و درمانی است که باید همراه با خدمات فرهنگی و ورزشی ارائه شود و برای سال جدید حتما سرانه و اعتبارات و خدمات فرهنگی ورزشی معاونت فرهنگی بنیاد در اختیار موسسه ایثار قرار بگیرد.

ایشان اضافه نمودند: ما به لطف خدای متعال در سال ۱۴۰۰ مطلقا مشکل بودجه ای نداریم و نخواهیم داشت. بنابراین موسسه ایثار نباید برای مسائل مالی و اعتبارات خود نگرانی داشته باشد. بودجه موسسه ایثار حتی اگر ۵۰۰ میلیارد هم باشد، نباید برای ما رقم مهمی باشد و تمامی تدابیر به نوعی اتخاذ شود که موسسه ایثار به وظایف خود بدون نگرانی و برابر با ابلاغیه های صادره و سیاستهای جدید بتواند عمل کند.

در پایان این جلسه مصوبات پس از بررسی های لازم مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد، در معاونت های تخصصی و بطور خاص معاونت توسعه مدیریت اجرایی گردد.

در حاشیه این جلسه پاکدل رئیس هیات مدیره موسسه طی مذاکره با نجفی معاون توسعه بنیاد، از مدیران و مسئولان آن معاونت برای جلسه بعدی هیات مدیره موسسه دعوت بعمل آورد تا مساله بودجه سال ۱۴۰۰ موسسه تعیین تکلیف شود.